Laskesuusatamise maailmameistrivõistlused


Laskesuusatamise maailmameistrivõistlused on Rahvusvahelise Laskesuusatamise Liidu (IBU) igal aastal korraldatav tippvõistlus, kus selgitatakse selle aasta maailmameistrid. Olümpia-aastatel ei selgitata maailmameistreid laskesuusatamises nendel aladel, mis on taliolümpiamängude kavas, kuid nende alade osas, mis ei ole olümpiamängude kavas, korraldatakse MM-võistlus ka olümpia-aastal.

Esimesed maailmameistrivõistlused laskesuusatamises toimusid 1958. aastal. Siis oli programmis ametliku alana ainult meeste 20 km ja mitteametlikuna teatevõistlus. Võistlusalade arv on aastatega märkimisväärselt kasvanud. Naised võistlesid naiste MM-võistlustel esimest korda 1984. aastal. 1989. aastast korraldatakse meeste ja naiste MM-i koos. 1978. aastast kasutatakse püsse, mille kaliiber ei ületa 5,6 mm. Suurendavaid optilisi sihikuid ei ole lubatud kasutada. Samal ajal vähenes ka laskeulatus sihtmärgini 150 meetrilt 50 meetrini.

Laskesuusatamise maailmameistrivõistlused toimuvad veebruaris või märtsis. Mõni aasta on ilmastiku või lumeolude tõttu olnud vaja kavandada meistrivõistluste kava ümber kui algselt on plaanitud. Võistluspaigaks on valitud siis mõni maailmakarikavõistluste etapp. Taliolümpiamängude hooaegadel ei ole kunagi toimunud täielikke, ühiseid laskesuusatamise maailmameistrivõistlusi. Laskesuusatamise maailmameistrivõistlused ROK-i välistel võistlustel on aga toimunud olümpiahooaegadel. 2005. aastal korraldati esmakordselt segateatevõistlus (võistkond koosnes kahest naisest ja kahest mehest) tavalistest meistrivõistlustest eraldi.

Seni toimunud maailmameistrivõistlused:

Eelolevad:

Sisukord

Maailmameistrivõistluste medalivõitjad


Mehed

20 km

Aasta Võitja Teine Kolmas
1958 Rootsi Adolf Wiklund Rootsi Olle Gunneriusson NSVL Viktor Butakov
1959 NSVL Vladimir Melanin NSVL Dmitri Sokolov Rootsi Sven Agge
1961 Soome Kalevi Huuskonen NSVL Aleksandr Privalov Soome Paavo Repo
1962 NSVL Vladimir Melanin Soome Antti Tyrväinen NSVL Valentin Pšenitsõn
1963 NSVL Vladimir Melanin (3) Soome Antti Tyrväinen Soome Hannu Posti
1965 Norra Olav Jordet NSVL Nikolai Puzanov Soome Antti Tyrväinen
1966 Norra Jon Istad Poola Józef Sobczak NSVL Vladimir Gundartšev
1967 NSVL Viktor Mamatov Poola Stanisław Szczepaniak Norra Jon Istad
1969 NSVL Aleksander Tihhonov NSVL Rinnat Safin Norra Magnar Solberg
1970 NSVL Aleksander Tihhonov Norra Tor Svendsberget NSVL Viktor Mamatov
1971 Saksa DV Dieter Speer NSVL Aleksander Tihhonov Norra Magnar Solberg
1973 NSVL Aleksander Tihhonov (3) NSVL Gennadi Kovaljov Norra Tor Svendsberget
1974 Soome Juhani Suutarinen Rumeenia Gheorghe Gîrniţă Norra Tor Svendsberget
1975 Soome Heikki Ikola NSVL Nikolai Kruglov Soome Esko Saira
1977 Soome Heikki Ikola Norra Sigleif Johansen NSVL Aleksander Tihhonov
1978 Norra Odd Lirhus Saksa DV Frank Ullrich Saksa DV Eberhard Rösch
1979 Saksa DV Klaus Siebert NSVL Aleksander Tihhonov Norra Sigleif Johansen
1981 Soome Heikki Ikola (3) Saksa DV Frank Ullrich Soome Erkki Antila
1982 Saksa DV Frank Ullrich Norra Eirik Kvalfoss Norra Terje Krokstad
1983 Saksa DV Frank Ullrich Saksa DV Frank-Peter Roetsch Saksa FV Peter Angerer
1985 NSVLJuri Kaškarov Saksa DV Frank-Peter Roetsch SoomeTapio Piipponen
1986 NSVL Valeri Medvedtšev Saksa DV André Sehmisch Austria Alfred Eder
1987 Saksa DV Frank-Peter Roetsch USA Josh Thompson Tšehhoslovakkia Jan Matouš
1989 Norra Eirik Kvalfoss Norra Gisle Fenne Saksa FV Fritz Fischer
1990 NSVL Valeri Medvedtšev NSVL Sergei Tšepikov NSVL Anatoli Zdanovitš
1991 Saksamaa Mark Kirchner NSVL Alexandr Popov Norra Eirik Kvalfoss
1993 Itaalia Andreas Zingerle Venemaa Sergei Tarasov Venemaa Sergei Tšepikov
1995 Poola Tomasz Sikora Norra Jon Åge Tyldum Valgevene Oleg Rõzenkov
1996 Venemaa Sergei Tarasov Venemaa Vladimir Dratšev Valgevene Vadim Sašurin
1997 Saksamaa Ricco Gross Valgevene Oleg Rõženkov Austria Ludwig Gredler
1999 Saksamaa Sven Fischer Saksamaa Ricco Gross Valgevene Vadim Sašurin
2000 Austria Wolfgang Rottmann Austria Ludwig Gredler Saksamaa Frank Luck
2001 Soome Paavo Puurunen Valgevene Vadim Sašurin Läti Ilmārs Bricis
2003 Norra Halvard Hanevold Soome Vesa Hietalahti Saksamaa Ricco Gross
2004 Prantsusmaa Raphaël Poirée| Poola Tomasz Sikora Norra Ole Einar Bjørndalen
2005 Tšehhi Roman Dostál Saksamaa Michael Greis Saksamaa Ricco Gross
2007 Prantsusmaa Raphaël Poirée Saksamaa Michael Greis Tšehhi Michal Šlesingr
2008 Norra Emil Hegle Svendsen Norra Ole Einar Bjørndalen Venemaa Maksim Maksimov
2009 NorraOle Einar Bjørndalen Saksamaa Christoph Stephan Horvaatia Jakov Fak
2011 Norra Tarjei Bø Venemaa Maksim Maksimov Austria Christoph Sumann
2012 Sloveenia Jakov Fak Prantsusmaa Simon Fourcade Tšehhi Jaroslav Soukup
2014 Prantsusmaa Martin Fourcade USA Tim Burke Rootsi Fredrik Lindström
2015 PrantsusmaaMartin Fourcade Norra Emil Hegle Svendsen Tšehhi Ondřej Moravec
2016 Prantsusmaa Martin Fourcade Austria Dominik Landertinger Austria Simon Eder
2017 USA Lowell Bailey Tšehhi Ondřej Moravec Prantsusmaa Martin Fourcade
2019 Saksamaa Arnd Peiffer Bulgaaria Vladimir Iliev Norra Tarjei Bø
2020 Prantsusmaa Martin Fourcade (4) Norra Johannes Thingnes Bø Austria Dominik Landertinger
2021 Norra Sturla Holm Lægreid Saksamaa Arnd Peiffer Norra Johannes Dale

* Medalid

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. NSVL 10 10 6 26
2. Norra 9 8 11 28
3. Soome 6 3 6 15
4. Prantsusmaa 6 1 1 8
5. Saksa DV 5 5 1 11
6. Saksamaa 4 5 3 12
7. Venemaa 1 3 2 6
8. Poola 1 3 0 4
9. Austria 1 2 5 8
10. USA 1 2 0 3
11. Tšehhi 1 1 3 5
12. Rootsi 1 1 2 4
13. Itaalia 1 0 0 1
Sloveenia 1 0 0 1
15. Valgevene 0 2 3 5
16. Bulgaaria 0 1 0 1
Rumeenia 0 1 0 1
18. Saksa FV 0 0 2 2
19. Horvaatia 0 0 1 1
Tšehhoslovakkia 0 0 1 1
Läti 0 0 1 1
Kokku 21 riiki 48 48 48 144

10 km sprint

Aasta Võitja Teine Kolmas
1974 Soome Juhani Suutarinen Saksa DV Günther Bartnick Rootsi Torsten Wadman
1975 NSVL Nikolai Kruglov NSVL Aleksandr Elizarov Saksa DV Klaus Siebert
1976 NSVL Aleksander Tihhonov NSVL Aleksandr Elizarov NSVL Nikolai Kruglov
1977 NSVL Aleksander Tihhonov NSVL Nikolai Kruglov NSVL Aleksander Ušakov
1978 Saksa DV Frank Ullrich Saksa DV Eberhard Rösch Saksa DV Klaus Siebert
1979 Saksa DV Frank Ullrich Norra Odd Lirhus Itaalia Luigi Weiss
1981 Saksa DV Frank Ullrich Soome Erkki Antila Prantsusmaa Yvon Mougel
1982 Norra Eirik Kvalfoss Saksa DV Frank Ullrich NSVL Vladimir Alikin
1983 Norra Eirik Kvalfoss Saksa FV Peter Angerer Austria Alfred Eder
1985 Saksa DV Frank-Peter Roetsch Norra Eirik Kvalfoss Itaalia Johann Passler
1986 NSVL Valeri Medvedtsev Austria Franz Schuler Saksa DV André Sehmisch
1987 Saksa DV Frank-Peter Roetsch Saksa DV Matthias Jacob Saksa DV André Sehmisch
1989 Saksa DV Frank Luck Norra Eirik Kvalfoss NSVL Juri Kaškarov
1990 Saksa DV Mark Kirchner Norra Eirik Kvalfoss NSVL Sergei Tšepikov
1991 Saksamaa Mark Kirchner Saksamaa Frank Luck Norra Eirik Kvalfoss
1993 Saksamaa Mark Kirchner Norra Jon Åge Tyldum Venemaa Sergei Tarasov
1995 Prantsusmaa Patrice Bailly-Salins Venemaa Pavel Mouslimov Saksamaa Ricco Gross
1996 Venemaa Vladimir Dratšjov Venemaa Viktor Maigourov Itaalia René Cattarinussi
1997 Itaalia Wilfried Pallhuber Itaalia René Cattarinussi Valgevene Oleg Rõženkov
1999 Saksamaa Frank Luck Itaalia Patrick Favre Norra Frode Andresen
2000 Norra Frode Andresen Venemaa Pavel Rostovtsev Itaalia René Cattarinussi
2001 Venemaa Pavel Rostovtsev Itaalia René Cattarinussi Norra Halvard Hanevold
2003 Norra Ole Einar Bjørndalen Saksamaa Ricco Gross Tšehhi Zdeněk Vítek
2004 Prantsusmaa Raphaël Poirée Saksamaa Ricco Gross Norra Ole Einar Bjørndalen
2005 Norra Ole Einar Bjørndalen Saksamaa Sven Fischer Läti Ilmārs Bricis
2007 Norra Ole Einar Bjørndalen Tšehhi Michal Šlesingr Ukraina Andriy Deryzemlya
2008 Venemaa Maksim Tšudov Norra Halvard Hanevold Norra Ole Einar Bjørndalen
2009 Norra Ole Einar Bjørndalen (4) Norra Lars Berger Norra Halvard Hanevold
2011 Saksamaa Arnd Peiffer Prantsusmaa Martin Fourcade Norra Tarjei Bø
2012 Prantsusmaa Martin Fourcade Norra Emil Hegle Svendsen Rootsi Carl Johan Bergman
2013 Norra Emil Hegle Svendsen Prantsusmaa Martin Fourcade Sloveenia Jakov Fak
2015 Norra Johannes Thingnes Bø Kanada Nathan Smith Norra Tarjei Bø
2016 Prantsusmaa Martin Fourcade Norra Ole Einar Bjørndalen Ukraina Serhiy Semenov
2017 Saksamaa Benedikt Doll Norra Johannes Thingnes Bø Prantsusmaa Martin Fourcade
2019 Norra Johannes Thingnes Bø Venemaa Aleksandr Loginov Prantsusmaa Quentin Fillon Maillet
2020 Venemaa Aleksandr Loginov Prantsusmaa Quentin Fillon Maillet Prantsusmaa Martin Fourcade
2021 Rootsi Martin Ponsiluoma Prantsusmaa Simon Desthieux Prantsusmaa Émilien Jacquelin

* Medalid

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. Norra 10 10 8 28
2. Saksa DV 7 4 4 15
3. Saksamaa 5 4 1 10
4. Prantsusmaa 4 4 5 13
5. Venemaa 4 4 1 9
6. NSVL 4 3 5 12
7. Itaalia 1 3 4 8
8. Soome 1 1 0 2
9. Austria 0 1 1 2
Tšehhi 0 1 1 2
11. Kanada 0 1 0 1
Saksa FV 0 1 0 1
13. Rootsi 1 0 2 3
Ukraina 0 0 2 2
15. Sloveenia 0 0 1 1
Läti 0 0 1 1
Valgevene 0 0 1 1
Kokku 17 riiki 37 37 37 111

12,5 km jälitussõit

Aasta Võitja Teine Kolmas
1997 Venemaa Viktor Maigurov Venemaa Sergei Tarasov Norra Ole Einar Bjørndalen
1998 Venemaa Vladimir Dratšov Norra Ole Einar Bjørndalen Prantsusmaa Raphaël Poirée
1999 Saksamaa Ricco Gross Saksamaa Frank Luck Saksamaa Sven Fischer
2000 Saksamaa Frank Luck Venemaa Pavel Rostovtsev Prantsusmaa Raphaël Poirée
2001 Venemaa Pavel Rostovtsev Prantsusmaa Raphaël Poirée Saksamaa Sven Fischer
2003 Saksamaa Ricco Groß Norra Halvard Hanevold Soome Paavo Puurunen
2004 Saksamaa Ricco Groß Prantsusmaa Raphaël Poirée Norra Ole Einar Bjørndalen
2005 Norra Ole Einar Bjørndalen Venemaa Sergei Tšepikov Saksamaa Sven Fischer
2007 Norra Ole Einar Bjørndalen Venemaa Maksim Tšudov Prantsusmaa Vincent Defrasne
2008 Norra Ole Einar Bjørndalen Venemaa Maksim Tšudov Saksamaa Alexander Wolf
2009 Norra Ole Einar Bjørndalen (4) Venemaa Maksim Tšudov Norra Alexander Os
2011 Prantsusmaa Martin Fourcade Norra Emil Hegle Svendsen Norra Tarjei Bø
2012 Prantsusmaa Martin Fourcade| Rootsi Carl Johan Bergman Venemaa Anton Šipulin
2013 Norra Emil Hegle Svendsen Prantsusmaa Martin Fourcade Venemaa Anton Šipulin
2015 Saksamaa Erik Lesser Venemaa Anton Šipulin Norra Tarjei Bø
2016 Prantsusmaa Martin Fourcade Norra Ole Einar Bjørndalen Norra Emil Hegle Svendsen
2017 Prantsusmaa Martin Fourcade (4) Norra Johannes Thingnes Bø Norra Ole Einar Bjørndalen
2019 Ukraina Dmõtro Pidrutšnõi Norra Johannes Thingnes Bø Prantsusmaa Quentin Fillon Maillet
2020 Prantsusmaa Émilien Jacquelin Norra Johannes Thingnes Bø Venemaa Aleksandr Loginov
2021 Prantsusmaa Émilien Jacquelin Rootsi Sebastian Samuelsson Norra Johannes Thingnes Bø

* Medalid

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. Prantsusmaa 6 3 4 13
2. Norra 5 7 8 20
3. Saksamaa 5 1 4 10
4. Venemaa 3 7 3 13
5. Ukraina 1 0 0 1
6. Rootsi 0 2 0 2
7. Soome 0 0 1 1
Kokku 7 riiki 20 20 20 60

15 km ühisstardist sõit

Aasta Võitja Teine Kolmas
1999 Saksamaa Sven Fischer Venemaa Vladimir Dratšov Norra Ole Einar Bjørndalen
2000 Prantsusmaa Raphaël Poirée Venemaa Pavel Rostovtsev Norra Ole Einar Bjørndalen
2001 Prantsusmaa Raphaël Poirée Norra Ole Einar Bjørndalen Saksamaa Sven Fischer
2002 Prantsusmaa Raphaël Poirée Saksamaa Sven Fischer Norra Frode Andresen
2003 Norra Ole Einar Bjørndalen Saksamaa Sven Fischer Prantsusmaa Raphaël Poirée
2004 Prantsusmaa Raphaël Poirée (4) Norra Lars Berger Venemaa Sergei Konovalov
2005 Norra Ole Einar Bjørndalen Saksamaa Sven Fischer Prantsusmaa Raphaël Poirée
2007 Saksamaa Michael Greis Saksamaa Andreas Birnbacher Prantsusmaa Raphaël Poirée
2008 Norra Emil Hegle Svendsen Norra Ole Einar Bjørndalen Venemaa Maksim Tšudov
2009 Austria Dominik Landertinger Austria Christoph Sumann Venemaa Ivan Tšerezov
2011 Norra Emil Hegle Svendsen Venemaa Jevgeni Ustjugov Itaalia Lukas Hofer
2012 Prantsusmaa Martin Fourcade Rootsi Björn Ferry Rootsi Fredrik Lindström
2013 Norra Tarjei Bø Venemaa Anton Šipulin Norra Emil Hegle Svendsen
2015 Sloveenia Jakov Fak Tšehhi Ondřej Moravec Norra Tarjei Bø
2016 Norra Johannes Thingnes Bø Prantsusmaa Martin Fourcade Norra Ole Einar Bjørndalen
2017 Saksamaa Simon Schempp Norra Johannes Thingnes Bø Austria Simon Eder
2019 Itaalia Dominik Windisch Prantsusmaa Antonin Guigonnat Austria Julian Eberhard
2020 Norra Johannes Thingnes Bø Prantsusmaa Quentin Fillon Maillet Prantsusmaa Émilien Jacquelin
2021 Norra Sturla Holm Lægreid Norra Johannes Dale Prantsusmaa Quentin Fillon Maillet

* Medalid

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. Norra 8 5 6 19
2. Prantsusmaa 5 3 5 13
3. Saksamaa 3 4 1 8
4. Austria 1 1 2 4
5. Itaalia 1 0 1 2
6. Sloveenia 1 0 0 1
7. Venemaa 0 4 3 7
8. Rootsi 0 1 1 2
9. Tšehhi 0 1 0 1
Kokku 9 riiki 19 19 19 57

4x7,5 km teatesõit

Aasta Võitja Teine Kolmas
1966 Norra
Jon Istad
Ragnar Tveiten
Ivar Nordkild
Olav Jordet
Poola
Józef Sobczak-Gąsienica
Stanisław Szczepaniak
Stanisław Łukaszczyk
Józef Rubiś
Rootsi
Olle Petrusson
Tore Eriksson
Holmfrid Olsson
Sture Ohlin
1967 Norra
Jon Istad
Ragnar Tveiten
Ola Wærhaug
Olav Jordet
NSVL
Aleksander Tihhonov
Viktor Mamatov
Rinnat Safin
Nikolai Puzanov
Rootsi
Olle Petrusson
Tore Eriksson
Holmfrid Olsson
Sture Ohlin
1969 NSVL
Aleksander Tihhonov
Viktor Mamatov
Rinnat Safin
Vladimir Gundartsev
Norra
Jon Istad
Ragnar Tveiten
Magnar Solberg
Esten Gjelten
Soome
Kalevi Vähäkylä
Mauri Röppänen
Mauno Peltonen
Esko Marttinen
1970 NSVL
Aleksander Tihhonov
Viktor Mamatov
Rinnat Safin
Aleksander Ušakov
Norra
Tor Svendsberget
Ragnar Tveiten
Magnar Solberg
Esten Gjelten
Saksa DV
Hans-Günther Jahn
Hansjörg Knauthe
Dieter Speer
Horst Koschka
1971 NSVL
Aleksander Tihhonov
Viktor Mamatov
Rinnat Safin
Nazim Muhhitov
Norra
Tor Svendsberget
Ragnar Tveiten
Magnar Solberg
Ivar Nordkild
Poola
Józef Roczak
Andrzej Rapacz
Aleksander Klima
Józef Stopka
1973 NSVL
Aleksander Tihhonov
Rinnat Safin
Juri Kolmakov
Gennadi Kovalyev
Norra
Tor Svendsberget
Esten Gjelten
Ragnar Tveiten
Kjell Hovda
Saksa DV
Dieter Speer
Manfred Geyer
Herbert Wiegand
Günther Bartnick
1974 NSVL
Aleksander Tihhonov
Aleksander Ušakov
Nikolai Kruglov
Juri Kolmakov
Soome
Simo Halonen
Carl-Henrik Flöjt
Juhani Suutarinen
Heikki Ikola
Norra
Kjell Hovda
Kåre Hovda
Terje Hanssen
Tor Svendsberget
1975 Soome
Carl-Henrik Flöjt
Simo Halonen
Juhani Suutarinen
Heikki Ikola
NSVL
Aleksander Tihhonov
Aleksandr Elizarov
Aleksander Ušakov
Nikolai Kruglov
Poola
Jan Szpunar
Andrzej Rapacz
Ludwig Zięba
Wojciech Truchan
1977 NSVL
Aleksander Tihhonov (6)
Aleksandr Elizarov
Alexander Ušakov
Nikolai Kruglov
Soome
Erkki Antila
Raimo Seppänen
Simo Halonen
Heikki Ikola
Saksa DV
Manfred Beer
Klaus Siebert
Frank Ullrich
Manfred Geyer
1978 Saksa DV
Manfred Beer
Frank Ullrich
Klaus Siebert
Eberhard Rösch
Norra
Odd Lirhus
Sigleif Johansen
Roar Nilsen
Tor Svendsberget
Saksa FV
Gerhard Winkler
Andreas Schweiger
Hansi Estner
Heinrich Mehringer
1979 Saksa DV
Manfred Beer
Klaus Siebert
Frank Ullrich
Eberhard Rösch
Soome
Simo Halonen
Heikki Ikola
Erkki Antila
Raimo Seppänen
NSVL
Vladimir Alikin
Vladimir Barnašov
Nikolai Kruglov
Aleksander Tihhonov
1981 Saksa DV
Mathias Jung
Matthias Jacob
Frank Ullrich
Eberhard Rösch
Saksa FV
Peter Angerer
Peter Schweiger
Fritz Fischer
Franz Bernreiter
NSVL
Vladimir Alikin
Anatoli Aljabjev
Vladimir Barnašov
Vladimir Gavrikov
1982 Saksa DV
Frank Ullrich
Mathias Jung
Matthias Jacob
Bernd Helmich
Norra
Eirik Kvalfoss
Kjell Søbak
Odd Lirhus
Rolf Storsveen
NSVL
Vladimir Alikin
Anatoli Aljabjev
Vladimir Barnašov
Viktor Semjonov
1983 NSVL
Algimantas Šalna
Juri Kaškarov
Petr Miloradov
Sergei Bulõgin
Saksa DV
Frank Ullrich
Mathias Jung
Matthias Jacob
Frank-Peter Roetsch
Norra
Kjell Søbak
Eirik Kvalfoss
Odd Lirhus
Øivind Nerhagen
1985 NSVL
Juri Kaškarov
Algimantas Šalna
Sergei Bulõgin
Andrei Senkov
Saksa DV
Frank-Peter Roetsch
Matthias Jacob
Ralf Göthel
André Sehmisch
Saksa FV
Peter Angerer
Walter Pichler
Fritz Fischer
Herbert Fritzenwenger
1986 NSVL
Juri Kaškarov
Dmitri Vasiljev
Valeri Medvedtsev
Sergei Bulõgin
Saksa DV
Jürgen Wirth
Frank-Peter Roetsch
Matthias Jacob
André Sehmisch
Itaalia
Werner Kiem
Gottlieb Taschler
Johann Passler
Andreas Zingerle
1987 Saksa DV
Frank-Peter Roetsch
Matthias Jacob
André Sehmisch
Jürgen Wirth
NSVL
Dmitri Vasiljev
Juri Kaškarov
Alexandr Popov
Valeri Medvedtsev
Saksa FV
Ernst Reiter
Herbert Fritzenwenger
Peter Angerer
Fritz Fischer
1989 Saksa DV
Frank Luck
André Sehmisch
Birk Anders
Frank-Peter Roetsch
NSVL
Juri Kaškarov
Sergei Tšepikov
Alexandr Popov
Sergei Bulõgin
Norra
Geir Einang
Sylfest Glimsdal
Gisle Fenne
Eirik Kvalfoss
1990 Itaalia
Pieralberto Carrara
Wilfried Pallhuber
Johann Passler
Andreas Zingerle
Saksa FV
Christian Dumont
Xavier Blond
Hervé Flandin
Thierry Gerbier
Saksa DV
Frank Luck
André Sehmisch
Mark Kirchner
Birk Anders
1991 Saksamaa
Ricco Gross
Frank Luck
Mark Kirchner
Fritz Fischer
Venemaa
Juri Kaškarov
Aleksandr Popov
Sergei Tarasov
Sergei Tšepikov
Norra
Geir Einang
Eirik Kvalfoss
Jon Åge Tyldum
Gisle Fenne
1993 Itaalia
Wilfried Pallhuber
Johann Passler
Pieralberto Carrara
Andreas Zingerle
Venemaa
Valeri Medvedtsev
Valeri Kirienko
Sergei Tarasov
Sergei Tšepikov
Saksamaa
Sven Fischer
Frank Luck
Mark Kirchner
Jens Steinigen
1995 Saksamaa
Ricco Gross
Mark Kirchner
Frank Luck
Sven Fischer
Prantsusmaa
Lionel Laurent
Patrice Bailly-Salins
Thierry Dusserre
Hervé Flandin
Valgevene
Igor Hohhriakov
Aleksandr Popov
Oleg Rõženkov
Vadim Sašurin
1996 Venemaa
Viktor Maigurov
Vladimir Dratšev
Sergei Tarasov
Aleksei Kobelev
Saksamaa
Ricco Gross
Peter Sendel
Frank Luck
Sven Fischer
Valgevene
Alexei Aidarov
Oleg Rõženkov
Vadim Sashurin
Aleksandr Popov
1997 Saksamaa
Ricco Gross
Peter Sendel
Sven Fischer
Frank Luck
Norra
Egil Gjelland
Jon Åge Tyldum
Dag Bjørndalen
Ole Einar Bjørndalen
Itaalia
René Cattarinussi
Wilfried Pallhuber
Patrick Favre
Pieralberto Carrara
1999 Valgevene
Alexei Aidarov
Petr Ivashko
Vadim Sashurin
Oleg Ryzhenkov
Venemaa
Viktor Maigurov
Vladimir Dratšev
Sergei Rõžkov
Pavel Rostovtsev
Norra
Halvard Hanevold
Dag Bjørndalen
Frode Andresen
Ole Einar Bjørndalen
2000 Venemaa
Viktor Maigurov
Sergei Rõžkov
Vladimir Dratšev
Pavel Rostovtsev
Norra
Egil Gjelland
Frode Andresen
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
Saksamaa
Frank Luck
Peter Sendel
Sven Fischer
Ricco Gross
2001 Prantsusmaa
Gilles Marguet
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
Valgevene
Aleksei Aidarov
Aleksander Syman
Oleg Rõženkov
Vadim Sašurin
Norra
Egil Gjelland
Frode Andresen
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
2003 Saksamaa
Peter Sendel
Sven Fischer
Ricco Gross
Frank Luck
Venemaa
Viktor Maigurov
Pavel Rostovtsev
Sergei Rožkov
Sergei Tšepikov
Valgevene
Alexei Aidarov
Vladimir Dratšev
Rustam Valliulin
Oleg Rõženkov
2004 Saksamaa
Frank Luck (6)
Ricco Gross
Sven Fischer
Michael Greis
Norra
Halvard Hanevold
Lars Berger
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
Prantsusmaa
Ferreol Cannard
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
2005 Norra
Halvard Hanevold
Stian Eckhoff
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
Venemaa
Sergei Rõžkov
Nikolai Kruglov, Jr.
Pavel Rostovtsev
Sergei Tšepikov
Austria
Daniel Mesotitsch
Friedrich Pinter
Wolfgang Rottmann
Christoph Sumann
2007 Venemaa
Ivan Tšerezov
Maksim Tšudov
Dmitri Jarošenko
Nikolay Kruglov, Jr.
Norra
Halvard Hanevold
Lars Berger
Frode Andresen
Ole Einar Bjørndalen
Saksamaa
Ricco Gross
Michael Rösch
Sven Fischer
Michael Greis
2008 Venemaa
Ivan Tšerezov
Nikolai Kruglov, Jr.
Dmitri Jarošenko
Maksim Tšudov
Norra
Emil Hegle Svendsen
Rune Brattsveen
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
Saksamaa
Michael Rösch
Alexander Wolf
Andreas Birnbacher
Michael Greis
2009 Norra
Emil Hegle Svendsen
Lars Berger
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
Austria
Daniel Mesotitsch
Simon Eder
Dominik Landertinger
Christoph Sumann
Saksamaa
Michael Rösch
Christoph Stephan
Arnd Peiffer
Michael Greis
2011 Norra
Ole Einar Bjørndalen
Alexander Os
Emil Hegle Svendsen
Tarjei Bø
Venemaa
Anton Šipulin
Jevgen Ustjugov
Maksim Maksimov
Ivan Tšerezov
Ukraina
Olexander Bilanenko
Andriy Deryzemlya
Serhiy Semenov
Serguei Sednev
2012 Norra
Ole Einar Bjørndalen
Rune Brattsveen
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
Prantsusmaa
Jean-Guillaume Béatrix
Simon Fourcade
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
Saksamaa
Simon Schempp
Andreas Birnbacher
Michael Greis
Arnd Peiffer
2013 Norra
Ole Einar Bjørndalen
Henrik L'Abée-Lund
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
Prantsusmaa
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
Saksamaa
Simon Schempp
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Erik Lesser
2015 Saksamaa}
Erik Lesser
Daniel Böhm
Arnd Peiffer
Simon Schempp
Norra
Ole Einar Bjørndalen (6)
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Emil Hegle Svendsen
Prantsusmaa
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Quentin Fillon Maillet
Martin Fourcade
2016 Norra
Ole Einar Bjørndalen (6)
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Emil Hegle Svendsen
Saksamaa
Erik Lesser
Benedikt Doll
Arnd Peiffer
Simon Schempp
Kanada
Christian Gow
Nathan Smith
Scott Gow
Brendan Green
2017 Venemaa
Aleksei Volkov
Maksim Tsvetkov
Anton Babikov
Anton Šipulin
Prantsusmaa
Jean-Guillaume Béatrix
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Martin Fourcade
Austria
Daniel Mesotitsch
Julian Eberhard
Simon Eder
Dominik Landertinger
2019 Norra
Lars Helge Birkeland
Vetle Sjåstad Christiansen
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Saksamaa
Erik Lesser
Roman Rees
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
Venemaa
Matvei Jelisejev
Nikita Poršnev
Dmitri Maljuško
Aleksandr Loginov
2020 Prantsusmaa
Émilien Jacquelin
Martin Fourcade
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
Norra
Vetle Sjåstad Christiansen
Johannes Dale
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Saksamaa
Erik Lesser
Philipp Horn
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
2021 Norra
Sturla Holm Lægreid
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Vetle Sjåstad Christiansen
Rootsi
Peppe Femling
Jesper Nelin
Martin Ponsiluoma
Sebastian Samuelsson
VLL
Said Karimulla Khalili
Matvei Eliseev
Aleksander Loginov
Eduard Latõpov

* Medalid

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. Norra 10 13 6 29
2. NSVL 9 5 3 17
3. Saksamaa 6 3 8 17
4. Saksa DV 6 3 4 13
5. Venemaa 5 5 1 11
6. Prantsusmaa 2 5 2 9
7. Itaalia 2 0 2 4
8. Soome 1 3 1 5
9. Valgevene 1 1 3 5
10. Saksa FV 0 1 3 4
11. Austria 0 1 2 3
Poola 0 1 2 3
13. Rootsi 0 1 2 3
14. Kanada 0 0 1 1
Ukraina 0 0 1 1
16. VLL 0 0 1 1
Kokku 15 riiki 42 42 42 126

20 km võistkonnavõistlus

See võistlus toimus aastatel 1958–1965. Kõigi osalevate riikide 3 parima sportlase 20 km distantsil osalemise ajad liideti (alates 1958. aastast 4 parimat).

Aasta Võitja Teine Kolmas
1958 Rootsi
Adolf Wiklund
Olle Gunneriusson
Sture Ohlin
Sven Nilsson
NSVL
Viktor Butakov
Valentin Pšenitsõn
Dmitri Sokolov
Aleksander Gubin
Norra
Arvid Nyberg
Asbjørn Bakken
Knut Wold
Rolf Gråtrud
1959 NSVL
Vladimir Melanin
Dmitri Sokolov
Valentin Pšenitsõn
Rootsi
Sven Agge
Adolf Wiklund
Sture Ohlin
Norra
Knut Wold
Henry Hermansen
Ivar Skogsrud
1961 Soome
Kalevi Huuskonen
Paavo Repo
Antti Tyrväinen
NSVL
Aleksandr Privalov
Valentin Pšenitsõn
Dmitri Sokolov
Rootsi
Klas Lestander
Tage Lundin
Stig Andersson
1962 NSVL
Vladimir Melanin
Valentin Pženitsõn
Nikolai Puzanov
Soome
Antti Tyrväinen
Hannu Posti
Kalevi Huuskonen
Norra
Jon Istad
Olav Jordet
Henry Hermansen
1963 NSVL
Vladimir Melanin (3)
Nikolai Mežarjakov
Valentin Pšenitsõn (3)
Soome
Antti Tyrväinen
Hannu Posti
Veikko Hakulinen
Norra
Jon Istad
Olav Jordet
Egil Nygård
1965 Norra
Olav Jordet
Ola Wærhaug
Ivar Nordkild
NSVL
Nikolai Puzanov
Vladimir Melanin
Vassili Makarov
Poola
Stanisław Szczepaniak
Józef Rubiś
Józef Gąsienica Sobczak

* Medalid

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. NSVL 3 3 0 6
2. Soome 1 2 0 3
3. Rootsi 1 1 1 3
4. Norra 1 0 4 5
5. Poola 0 0 1 1
Kokku 5 riiki 6 6 6 18

Võistkonnavõistlus

See võistlus ehk patrullvõistlus, toimus aastatel 1989–1998. 1989–93 oli distants 20 km ja 1994–98 oli pikkus 10 km.

Aasta Võitja Teine Kolmas
1989 NSVL
Juri Kaškarov
Sergei Bulõgin
Alexandr Popov
Sergei Tšepikov
Saksa FV
Franz Wudy
Herbert Fritzenwenger
Georg Fischer
Fritz Fischer
Saksa DV
Andreas Heymann
André Sehmisch
Raik Dittrich
Steffen Hoos
1990 Saksa DV
Raik Dittrich
Mark Kirchner
Birk Anders
Frank Luck
Tšehhoslovakkia
Tomáš Kos
Ivan Masařík
Jiří Holubec
Jan Matouš
Prantsusmaa
Christian Dumont
Stéphane Bouthiaux
Hervé Flandin
Thierry Gerbier
1991 Itaalia
Hubert Leitgeb
Gottlieb Taschler
Simon Demetz
Wilfried Pallhuber
Norra
Sverre Istad
Jon Åge Tyldum
Ivar Michal Ulekleiv
Frode Løberg
NSVL
Anatoli Zdanovitš
Sergei Tarasov
Sergei Tšepikov
Valeri Medvedtsev
1992 SRÜ
Jevgeni Redkin
Aleksander Tropnikov
Anatoli Ždanovitš
Aleksandr Popov
Norra
Frode Løberg
Jon Åge Tyldum
Sylfest Glimsdal
Gisle Fenne
Eesti
Aivo Udras
Hillar Zahkna
Urmas Kaldvee
Kalju Ojaste
1993 Saksamaa
Fritz Fischer
Frank Luck
Steffen Hoos
Sven Fischer
Venemaa
Aleksei Kobelev
Valeri Kirijenko
Sergei Loškin
Sergei Tšepikov
Prantsusmaa
Gilles Marguet
Thierry Dusserre
Xavier Blond
Lionel Laurent
1994 Itaalia
Pieralberto Carrara
Hubert Leitgeb
Andreas Zingerle
Wilfried Pallhuber
Venemaa
Vladimir Dratšov
Aleksei Kobelev
Valeri Kirijenko
Sergei Tarasov
Saksamaa
Jens Steinigen
Marco Morgenstern
Peter Sendel
Steffen Hoos
1995 Norra
Frode Andresen
Dag Bjørndalen
Halvard Hanevold
Jon Åge Tyldum
Tšehhi
Petr Garabík
Roman Dostál
Jiří Holubec
Ivan Masařík
Prantsusmaa
Thierry Dusserre
Franck Perrot
Lionel Laurent
Stéphane Bouthiaux
1996 Valgevene
Petr Ivaško
Oleg Rõženkov
Aleksandr Popov
Vadim Sašurin
Venemaa
Vladimir Dratšov
Pavel Muslimov
Viktor Maigurov
Sergei Rožkov
Itaalia
René Cattarinussi
Hubert Leitgeb
Pieralberto Carrara
Patrick Favre
1997 Valgevene
Oleg Rõženkov
Petr Ivaško
Aleksandr Popov (4)
Vadim Sashurin
Saksamaa
Carsten Heymann
Mark Kirchner
Frank Luck
Peter Sendel
Poola
Wiesław Ziemianin
Jan Ziemianin
Wojciech Kozub
Tomasz Sikora
1998 Norra
Egil Gjelland
Halvard Hanevold
Sylfest Glimsdal
Ole Einar Bjørndalen
Saksamaa
Ricco Groß
Carsten Heymann
Sven Fischer
Frank Luck
Venemaa
Vladimir Dratšov
Aleksei Kobelev
Sergei Roõžkov
Viktor Maigurov

* Medalid

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. Norra 2 2 0 4
2. Itaalia 2 0 1 3
3. Valgevene 2 0 0 2
4. Saksamaa 1 2 1 4
5. NSVL 1 0 1 2
Saksa DV 1 0 1 1
7. SRÜ 1 0 0 1
8. Venemaa 0 3 1 4
9. Tšehhoslovakkia 0 1 0 1
Tšehhi 0 1 0 1
Saksa FV 0 1 0 1
12. Prantsusmaa 0 0 3 3
13. Eesti 0 0 1 1
Poola 0 0 1 1
Kokku 14 riiki 10 10 10 30

Naised

15 km

Esmakordselt toimus see võistlus 1984. aastal. Kuni 1988. aastani oli distantsi pikkus 10 km.

Aasta Võitja Teine Kolmas
1984 NSVL Venera Tšernõšova NSVL Liudmila Zabolotnaja NSVL Tatijana Brõlina
1985 NSVL Kaija Parve Norra Sanna Grønlid Rootsi Eva Korpela
1986 NSVL Eva Korpela Norra Siv Bråten Norra Sanna Grønlid
1987 Norra Sanna Grønlid NSVL Kaija Parve Soome Tuija Vuoksiala
1988 Norra Anne Elvebakk Norra Elin Kristiansen NSVL Venera Tšernõšova
1989 Saksa FV Petra Schaaf Norra Anne Elvebakk NSVL Svetlana Davõdova
1990 NSVL Svetlana Davõdova NSVL Elena Golovina Saksa FV Petra Schaaf
1991 Saksamaa Petra Schaaf Norra Grete Ingeborg Nykkelmo Bulgaaria Iva Schkodreva
1993 Saksamaa Petra Schaaf (3) Kanada Myriam Bédard Valgevene Svetlana Paramõgina
1995 Prantsusmaa Corinne Niogret Saksamaa Uschi Disl Bulgaaria Ekaterina Dafovska
1996 Prantsusmaa Emmanuelle Claret Venemaa Olga Melnik Ukraina Olena Petrova
1997 Rootsi Magdalena Forsberg Ukraina Olena Zubrilova Bulgaaria Ekaterina Dafovska
1999 Ukraina Olena Zubrilova Prantsusmaa Corinne Niogret Venemaa Albina Ahhatova
2000 Prantsusmaa Corinne Niogret Hiina Shumei Yu Rootsi Magdalena Forsberg
2001 Rootsi Magdalena Forsberg Norra Liv Grete Poirée Ukraina Olena Zubrilova
2003 Tšehhi Kateřina Holubcová Valgevene Olena Zubrilova Norra Gunn Margit Andreassen
2004 Venemaa Olga Põljova Venemaa Albina Ahhatova Ukraina Olena Petrova
2005 Saksamaa Andrea Henkel Hiina Ribo Sun Norra Linda Tjørhom
2007 Norra Linda Grubben Prantsusmaa Florence Baverel-Robert Saksamaa Martina Glagow
2008 Venemaa Jekaterina Jurjeva Saksamaa Martina Glagow Ukraina Oksana Hhvostenko
2009 Saksamaa Kati Wilhelm Sloveenia Teja Gregorin Norra Tora Berger
2011 Rootsi Helena Ekholm Saksamaa Tina Bachmann Ukraina Vita Semerenko
2012 Norra Tora Berger Prantsusmaa Marie-Laure Brunet Rootsi Helena Ekholm
2013 Norra Tora Berger Saksamaa Andrea Henkel Ukraina Valentina Semerenko
2015 Venemaa Jekaterina Jurlova Tšehhi Gabriela Soukalová Soome Kaisa Mäkäräinen
2016 Prantsusmaa Marie Dorin Habert Prantsusmaa Anaïs Bescond Saksamaa Laura Dahlmeier
2017 Saksamaa Laura Dahlmeier Tšehhi Gabriela Koukalová Itaalia Alexia Runggaldier
2019 Rootsi Hanna Öberg Itaalia Lisa Vittozzi Prantsusmaa Justine Braisaz
2020 Itaalia Dorothea Wierer Saksamaa Vanessa Hinz Norra Marte Olsbu Røiseland
2021 Tšehhi Markéta Davidová Rootsi Hanna Öberg Norra Ingrid Landmark Tandrevold

* Medalid

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. Norra 5 6 6 17
2. Saksamaa 5 5 2 12
3. Rootsi 5 1 3 9
4. Prantsusmaa 4 4 1 9
5. NSVL 3 3 3 9
6. Venemaa 3 2 1 6
7. Tšehhi 2 2 0 4
8. Ukraina 1 1 6 8
9. Itaalia 1 1 1 3
10. Saksa FV 1 0 1 2
11. Hiina 0 2 0 2
12. Valgevene 0 1 1 2
13. Kanada 0 1 0 1
Sloveenia 0 1 0 1
15. Bulgaaria 0 0 3 3
16. Soome 0 0 2 2
Kokku 16 riiki 30 30 30 90

7,5 km sprint

Esmakordselt korraldati see võistlus 1984. aastal. 1988. aastani oli distantsi pikkus 5 km.

Aasta Võitja Teine Kolmas
1984 NSVL Venera Tšernõšova Norra Sanna Grønlid Austria Andrea Grossegger
1985 Norra Sanna Grønlid NSVL Kaija Parve NSVL Venera Tšernõšova
1986 NSVL Kaija Parve NSVL Nadja Bilova Rootsi Eva Korpela
1987 NSVL Elena Golovina NSVL Venera Tšernõšova Norra Anne Elvebakk
1988 Saksa FV Petra Schaaf Rootsi Eva Korpela Norra Anne Elvebakk
1989 Norra Anne Elvebakk Bulgaaria Zvetana Krasteva NSVL Natalja Prikaztšikova
1990 Norra Anne Elvebakk NSVL Svetlana Davõdova Norra Elin Kristiansen
1991 Norra Grete Ingeborg Nykkelmo NSVL Svetlana Davõdova NSVL Elena Golovina
1993 Kanada Myriam Bédard Venemaa Nadežda Talanova Venemaa Jelena Belova
1995 Prantsusmaa Anne Briand Saksamaa Uschi Disl Prantsusmaa Corinne Niogret
1996 Venemaa Olga Romasko Norra Ann-Elen Skjelbreid Rootsi Magdalena Wallin
1997 Venemaa Olga Romasko Ukraina Olena Zubrilova Rootsi Magdalena Forsberg
1999 Saksamaa Martina Zellner Rootsi Magdalena Forsberg Ukraina Olena Zubrilova
2000 Norra Liv Grete Skjelbreid Saksamaa Katrin Apel Saksamaa Martina Zellner
2001 Saksamaa Kati Wilhelm Saksamaa Uschi Disl Norra Liv Grete Poirée
2003 Prantsusmaa Sylvie Becaert Ukraina Olena Petrova Tšehhi Kateřina Holubcová
2004 Norra Liv Grete Poirée Venemaa Anna Bogali Saksamaa Martina Glagow,

Valgevene Jekaterina Ivanova

2005 Saksamaa Uschi Disl Venemaa Olga Zaitseva Valgevene Olena Zubrilova
2007 Saksamaa Magdalena Neuner Rootsi Anna Carin Olofsson Venemaa Natalia Guseva
2008 Saksamaa Andrea Henkel Venemaa Albina Ahhatova Ukraina Oksana Hvostenko
2009 Saksamaa Kati Wilhelm Saksamaa Simone Hauswald Venemaa Olga Zaitseva
2011 Saksamaa Magdalena Neuner Soome Kaisa Mäkäräinen Slovakkia Anastassija Kuzmina
2012 Saksamaa Magdalena Neuner (3) Valgevene Darja Domračava Ukraina Vita Semerenko
2013 Ukraina Olena Pidrušna Norra Tora Berger Ukraina Vita Semerenko
2015 Prantsusmaa Marie Dorin Habert Poola Weronika Nowakowska-Ziemniak Ukraina Valentina Semerenko
2016 Norra Tiril Eckhoff Prantsusmaa Marie Dorin Habert Saksamaa Laura Dahlmeier
2017 Tšehhi Gabriela Koukalová Saksamaa Laura Dahlmeier Prantsusmaa Anaïs Chevalier
2019 Slovakkia Anastassija Kuzmina Norra Ingrid Landmark Tandrevold Saksamaa Laura Dahlmeier
2020 Norra Marte Olsbu Røiseland USA Susan Dunklee Tšehhi Lucie Charvátová
2021 Norra Tiril Eckhoff Prantsusmaa Anaïs Chevalier-Bouchet Valgevene Hanna Sola

* Medalid

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. Norra 9 4 4 17
1. Saksamaa 8 5 4 17
3. NSVL 3 5 3 11
4. Prantsusmaa 3 2 2 7
5. Venemaa 2 4 3 9
6. Ukraina 1 2 5 8
7. Tšehhi 1 0 2 3
8. Slovakkia 1 0 1 2
9. Kanada 1 0 0 1
Saksa FV 0 0 1 1
11. Rootsi 0 3 3 6
12. Valgevene 0 1 3 4
13. Bulgaaria 0 1 0 1
Poola 0 1 0 1
Soome 0 1 0 1
USA 0 1 0 1
17. Austria 0 0 1 1
Kokku 17 riiki 30 30 31 91

10 km jälitussõit

Aasta Võitja Teine Kolmas
1997 Rootsi Magdalena Forsberg Ukraina Olena Zubrilova Venemaa Olga Romasko
1998 Rootsi Magdalena Forsberg Prantsusmaa Corinne Niogret Saksamaa Martina Zellner
1999 Ukraina Olena Zubrilova Slovakkia Martina Halinarova Saksamaa Martina Zellner
2000 Rootsi Magdalena Forsberg (3) Saksamaa Uschi Disl Prantsusmaa Florence Baverel-Robert
2001 Norra Liv Grete Poirée Prantsusmaa Corinne Niogret Rootsi Magdalena Forsberg
2003 Prantsusmaa Sandrine Bailly
Saksamaa Martina Glagow
-
Venemaa Svetlana Išmuratova
2004 Norra Liv Grete Poirée Saksamaa Martina Glagow Venemaa Anna Bogali-Titovets
2005 Saksamaa Uschi Disl Hiina Xianying Liu Venemaa Olga Zaitseva
2007 Saksamaa Magdalena Neuner Norra Linda Grubben Rootsi Anna Carin Olofsson
2008 Saksamaa Andrea Henkel Venemaa Jekaterina Jurjeva Venemaa Albina Ahhatova
2009 Rootsi Helena Ekholm Saksamaa Kati Wilhelm Venemaa Olga Zaitseva
2011 Soome Kaisa Mäkäräinen Saksamaa Magdalena Neuner Rootsi Helena Ekholm
2012 Valgevene Darja Domračava Saksamaa Magdalena Neuner Venemaa Olga Viluhhina
2013 Norra Tora Berger Poola Krystyna Pałka Ukraina Olena Pidrušna
2015 Prantsusmaa Marie Dorin Habert Saksamaa Laura Dahlmeier Poola Weronika Nowakowska-Ziemniak
2016 Saksamaa Laura Dahlmeier Itaalia Dorothea Wierer Prantsusmaa Marie Dorin Habert
2017 Saksamaa Laura Dahlmeier (2) Valgevene Darja Domračava Tšehhi Gabriela Koukalová
2019 Saksamaa Denise Herrmann Norra Tiril Eckhoff Saksamaa Laura Dahlmeier
2020 Itaalia Dorothea Wierer Saksamaa Denise Herrmann Norra Marte Olsbu Røiseland
2021 Norra Tiril Eckhoff (2) Austria Lisa Theresa Hauser Prantsusmaa Anaïs Chevalier-Bouchet

* Medalid

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. Saksamaa 7 7 3 17
2. Norra 4 2 1 7
3. Rootsi 4 0 3 7
4. Prantsusmaa 2 2 3 7
5. Ukraina 1 1 1 3
6. Itaalia 1 1 0 2
7. Valgevene 1 1 0 2
8. Soome 1 0 0 1
9. Venemaa 0 1 7 8
10. Poola 0 1 1 2
11. Austria 0 1 0 1
Hiina 0 1 0 1
Slovakkia 0 1 0 1
13. Tšehhi 0 0 1 1
Kokku 14 riiki 21 19 20 60

12,5 km ühisstardist sõit

Aasta Võitja Teine Kolmas
1999 Ukraina Olena Zubrilova Ukraina Olena Petrova Rootsi Magdalena Forsberg
2000 Norra Liv Grete Poirée Venemaa Galina Kukleva Prantsusmaa Corinne Niogret
2001 Rootsi Magdalena Forsberg Saksamaa Martina Glagow Norra Liv Grete Poirée
2002 Ukraina Olena Zubrilova (2) Venemaa Olga Põljova Venemaa Olga Nazarova
2003 Venemaa Albina Ahhatova Venemaa Svetlana Išmuratova Prantsusmaa Sandrine Bailly
2004 Norra Liv Grete Poirée (2) Saksamaa Katrin Apel Prantsusmaa Sandrine Bailly
2005 Norra Gro Marit Istad Kristiansen Rootsi Anna Carin Olofsson Venemaa Olga Põljova
2007 Saksamaa Andrea Henkel Saksamaa Martina Glagow Saksamaa Kati Wilhelm
2008 Saksamaa Magdalena Neuner Norra Tora Berger Venemaa Jekaterina Jurjeva
2009 Venemaa Olga Zaitseva Slovakkia Anastassija Kuzmina Rootsi Helena Jonsson
2011 Saksamaa Magdalena Neuner (2) Valgevene Darja Domratševa Norra Tora Berger
2012 Norra Tora Berger Prantsusmaa Marie-Laure Brunet Soome Kaisa Mäkäräinen
2013 Valgevene Darja Domratševa Norra Tora Berger Poola Monika Hojnisz
2015 Ukraina Valentina Semerenko Saksamaa Franziska Preuss Itaalia Karin Oberhofer
2016 Prantsusmaa Marie Dorin Habert Saksamaa Laura Dahlmeier Soome Kaisa Mäkäräinen
2017 Saksamaa Laura Dahlmeier USA Susan Dunklee Soome Kaisa Mäkäräinen
2019 Itaalia Dorothea Wierer Venemaa Jekaterina Jurlova-Percht Saksamaa Denise Herrmann
2020 Norra Marte Olsbu Røiseland Itaalia Dorothea Wierer Rootsi Hanna Öberg
2021 Austria Lisa Theresa Hauser Norra Ingrid Landmark Tandrevold Norra Tiril Eckhoff

* Medalid

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. Norra 5 3 3 11
2. Saksamaa 4 5 2 11
3. Ukraina 3 1 0 4
4. Venemaa 2 4 2 8
5. Prantsusmaa 1 1 3 5
Rootsi 1 1 3 5
7. Itaalia 1 1 1 3
Valgevene 1 1 1 3
9. Soome 1 0 0 1
10. Slovakkia 0 1 0 1
USA 0 1 0 1
12. Soome 0 0 3 3
13. Poola 0 0 1 1
Kokku 13 riiki 19 19 19 57

4x6 km teatesõit

Esmakordselt toimus see võistlus 1984. aastal. Kuni 1988. aastani oli teatevõistlus 3 × 5 km.
1989. aastast kuni 1991. aastani toimus 3 × 7,5 km. 1993. aastast kuni 2001. aastani:
4 × 7,5 km. 2003. aastal määrati teatevõistluse pikkuseks 4 x 6 km.

Aasta Võitja Teine Kolmas
1984 NSVL
Venera Tšernõšova
Ljudmilla Zabolotnaja
Kaija Parve
Norra
Sanna Grønlid
Gry Østvik
Siv Bråten
USA
Holly Beatie
Julie Newman
Kari Swenson
1985 NSVL
Venera Tšernõšova
Elena Golovina
Kaija Parve
Norra
Sanna Grønlid
Gry Østvik
Siv Bråten
Soome
Pirjo Mattila
Tuija Vuoksiala
Teija Nieminen
1986 NSVL
Kaija Parve
Nadezda Belova
Venera Tšernõšova
Rootsi
Eva Korpela
Inger Björkbom
Sabine Karlsson
Norra
Sanna Grønlid
Siv Bråten
Anne Elvebakk
1987 NSVL
Elena Golovina
Venera Tšernõšova
Kaija Parve
Rootsi
Inger Björkbom
Mia Stadig
Eva Korpela
Norra
Anne Elvebakk
Sanna Grønlid
Siv Bråten Lunde
1988 NSVL
Venera Tšernõšova
Elena Golovina
Kaija Parve
Norra
Elin Kristiansen
Anne Elvebakk
Mona Bollerud
Rootsi
Eva Korpela
Inger Björkbom
Sabine Karlsson
1989 NSVL
Natalija Prikatšikova
Svetlana Petšerskaja
Elena Golovina
Bulgaaria
Zvetana Krasteva
Maria Manolova
Nadezhda Aleksieva
Tšehhoslovakkia
Eva Burešová
Renata Novotná
Jiřina Adamičková
1990 NSVL
Jelena Lukjantšuk
Elena Golovina
Svetlana Davõdova
Norra
Grete Ingeborg Nykkelmo
Anne Elvebakk
Elin Kristiansen
Soome
Tuija Vuoksiala
Seija Hyytiäinen
Pirjo Mattila
1991 NSVL
Jelena Belova
Elena Golovina (6)
Svetlana Petšerskaja
Norra
Grete Ingeborg Nykkelmo
Anne Elvebakk
Elin Kristiansen
Saksamaa
Uschi Disl
Kerstin Moring
Antje Misersky
1993 Tšehhoslovakkia
Jana Kulhavá
Jiřina Adamičková
Iveta Knížková
Eva Háková
Prantsusmaa
Corinne Niogret
Véronique Claudel
Delphyne Heymann
Anne Briand
Venemaa
Svetlana Paniutina
Nadežda Talanova
Olga Simušina
Jelena Belova
1995 Saksamaa
Uschi Disl
Antje Harvey
Simone Greiner-Petter-Memm
Petra Schaaf
Prantsusmaa
Corinne Niogret
Véronique Claudel
Florence Baverel-Robert
Anne Briand
Norra
Ann-Elen Skjelbreid
Hildegunn Fossen
Annette Sikveland
Gunn Margit Andreassen
1996 Saksamaa
Uschi Disl
Simone Greiner-Petter-Memm
Katrin Apel
Petra Behle
Prantsusmaa
Corinne Niogret
Florence Baverel-Robert
Emmanuelle Claret
Anne Briand
Ukraina
Tetjana Vodopjanova
Valentina Tserbe-Nessina
Olena Petrova
Olena Zubrilova
1997 Saksamaa
Uschi Disl
Simone Greiner-Petter-Memm
Katrin Apel
Petra Behle
Norra
Ann-Elen Skjelbreid
Annette Sikveland
Liv Grete Skjelbreid
Gunn Margit Andreassen
Venemaa
Olga Melnik
Galina Kukleva
Nadežda Talanova
Olga Romasko
1999 Saksamaa
Uschi Disl
Simone Greiner-Petter-Memm
Katrin Apel
Martina Zellner
Venemaa
Nadežda Talanova
Galina Kukleva
Olga Romasko
Albina Ahhatova
Prantsusmaa
Delphyne Heymann-Burlet
Florence Baverel
Christelle Gros
Corinne Niogret
2000 Venemaa
Olga Põljova
Svetlana Tšernoussova
Galina Kukleva
Albina Ahhatova
Saksamaa
Uschi Disl
Katrin Apel
Andrea Henkel
Martina Zellner
Ukraina
Olena Zubrilova
Olena Petrova
Nina Lemeš
Tetjana Vodopjanova
2001 Venemaa
Olga Põljova
Anna Bogali-Titovets
Galina Kukleva
Svetlana Išmuratova
Saksamaa
Uschi Disl
Katrin Apel
Andrea Henkel
Kati Wilhelm
Ukraina
Olena Zubrilova
Olena Petrova
Nina Lemeš
Tetjana Vodopjanova
2003 Venemaa
Albina Ahhatova
Svetlana Išmuratova
Galina Kukleva
Svetlana Tšernoussova
Ukraina
Oksana Khvostenko
Iryna Merkushina
Oksana Yakovleva
Olena Petrova
Saksamaa
Simone Denkinger
Uschi Disl
Kati Wilhelm
Martina Glagow
2004 Norra
Linda Tjørhom
Gro Marit Istad Kristiansen
Gunn Margit Andreassen
Liv Grete Poirée
Venemaa
Olga Põljova
Svetlana Išmuratova
Anna Bogali-Titovets
Albina Ahhatova
Saksamaa
Martina Glagow
Katrin Apel
Simone Denkinger
Kati Wilhelm
2005 Venemaa
Olga Põljova
Svetlana Išmuratova
Anna Bogali-Titovets
Olga Zaitseva
Saksamaa
Uschi Disl
Katrin Apel
Andrea Henkel
Kati Wilhelm
Valgevene
Jekaterina Ivanova
Olga Nazarova
Ljudmilla Ananko
Olena Zubrilova
2007 Saksamaa
Martina Glagow
Andrea Henkel
Magdalena Neuner
Kati Wilhelm
Prantsusmaa
Florence Baverel-Robert
Delphyne Peretto
Sylvie Becaert
Sandrine Bailly
Norra
Tora Berger
Ann Kristin Flatland
Jori Mørkve
Linda Grubben
2008 Saksamaa
Martina Glagow
Andrea Henkel
Magdalena Neuner
Kati Wilhelm
Ukraina
Oksana Jakovleva
Vita Semerenko
Valentina Semerenko
Oksana Hvostenko
Prantsusmaa
Delphine Peretto
Marie-Laure Brunet
Sylvie Becaert
Sandrine Bailly
2009 Venemaa
Svetlana Sleptsova
Anna Bulõgina
Olga Medvedtseva
Olga Zaitseva
Saksamaa
Martina Beck
Magdalena Neuner
Andrea Henkel
Kati Wilhelm
Prantsusmaa
Marie-Laure Brunet
Sylvie Becaert
Marie Dorin
Sandrine Bailly
2011 Saksamaa
Andrea Henkel
Miriam Gössner
Tina Bachmann
Magdalena Neuner
Prantsusmaa
Anaïs Bescond
Marie-Laure Brunet
Sophie Boilley
Marie Dorin
Valgevene
Nadežda Skardino
Darja Domratševa
Nadzeja Pisareva
Ljudmilla Kalinšik
2012 Saksamaa
Tina Bachmann
Magdalena Neuner
Miriam Gössner
Andrea Henkel
Prantsusmaa
Marie-Laure Brunet
Sophie Boilley
Anaïs Bescond
Marie Dorin
Norra
Fanny Welle-Strand Horn
Elise Ringen
Synnøve Solemdal
Tora Berger
2013 Norra
Hilde Fenne
Ann Kristin Aafedt Flatland
Synnøve Solemdal
Tora Berger
Ukraina
Julija Džima
Vita Semerenko
Valentina Semerenko
Olena Pidrušna
Itaalia
Dorothea Wierer
Nicole Gontier
Michela Ponza
Karin Oberhofer
2015 Saksamaa
Franziska Hildebrand
Franziska Preuss
Vanessa Hinz
Laura Dahlmeier
Prantsusmaa
Anaïs Bescond
Enora Latuillière
Justine Braisaz
Marie Dorin Habert
Itaalia
Lisa Vittozzi
Karin Oberhofer
Nicole Gontier
Dorothea Wierer
2016 Norra
Synnøve Solemdal
Fanny Horn Birkeland
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu
Prantsusmaa
Justine Braisaz
Anaïs Bescond
Anaïs Chevalier
Marie Dorin Habert
Saksamaa
Franziska Preuss
Franziska Hildebrand
Maren Hammerschmidt
Laura Dahlmeier
2017 Saksamaa
Vanessa Hinz
Maren Hammerschmidt
Franziska Hildebrand
Laura Dahlmeier
Ukraina
Irina Varvinets
Julija Džima
Anastasija Merkušina
Olena Pidrušna
Prantsusmaa
Anaïs Chevalier
Célia Aymonier
Justine Braisaz
Marie Dorin Habert
2019 Norra
Synnøve Solemdal
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
Rootsi
Linn Persson
Mona Brorsson
Anna Magnusson
Hanna Öberg
Ukraina
Anastasija Merkušina
Vita Semerenko
Julija Džima
Valentina Semerenko
2020 Norra
Synnøve Solemdal
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
Saksamaa
Karolin Horchler
Vanessa Hinz
Franziska Preuss
Denise Herrmann
Ukraina
Anastasija Merkušina
Julija Džima
Vita Semerenko
Olena Pidrušna
2021 Norra
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff (4)
Ida Lien
Marte Olsbu Røiseland
Saksamaa
Vanessa Hinz
Janina Hettich
Denise Herrmann
Franziska Preuss
Ukraina
Anastasija Merkušina
Juliia Džima
Darja Blaško
Olena Pidrušna

* Medalid

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. Saksamaa 10 6 4 20
2. NSVL 8 0 0 8
3. Norra 6 6 5 17
4. Venemaa 5 2 2 9
5. Tšehhi 1 0 0 1
6. Prantsusmaa 0 8 4 12
7. Ukraina 0 4 6 10
8. Rootsi 0 3 1 4
9. Bulgaaria 0 1 0 1
10. Itaalia 0 0 2 2
Soome 0 0 2 2
Valgevene 0 0 2 2
13. Tšehhoslovakkia 0 0 1 1
USA 0 0 1 1
Kokku 14 riiki 30 30 30 90

Võistkonnavõistlus

See võistkonnavõistlus (patrullvõistlus) toimus aastatel 1989–1998. 1989–1993 oli distantsi pikkus 15 km ja 1994–1998 oli pikkuseks 7,5 km.

Season Winner Runner-up Third
1989 NSVL
Natalia Prikatšikova
Svetlana Petšerskaja
Luisa Žerepenova
Elena Golovina
Norra
Synnøve Thoresen
Elin Kristiansen
Anne Elvebakk
Mona Bollerud
Saksa FV
Inga Kesper
Daniela Hörburger
Dorina Pieper
Petra Schaaf
1990 NSVL
Jelena Lukjantšuk
Elena Golovina
Svetlana Paramõgina
Svetlana Davidova
Saksa FV
Irene Schroll
Daniela Hörburger
Inga Kesper
Petra Schaaf
BulgaariaMall:BGR
Nadezda Aleksieva
Iva Schkodreva
Maria Manolova
Zvetana Krasteva
1991 NSVL
Elena Belova
Elena Golovina
Svetlana Paramõgina
Svetlana Petšerskajav
Bulgaaria
Maria Manolova
Silvana Blogoeva
Nadezda Aleksieva
Iva Schkodreva
Norra
Synnøve Thoresen
Signe Trosten
Hildegunn Fossen
Unni Kristiansen
1992 Saksamaa
Petra Bauer
Uschi Disl
Inga Kesper
Petra Schaaf
SRÜ
Elena Belova
Inna Sheshkil
Anfisa Reztsova
Svetlana Petcherskaia
Tšehhoslovakkia
Gabriela Suvová
Eva Háková
Jana Kulhavá
Jiřina Adamičkova
1993 Prantsusmaa
Nathalie Beausire
Delphyne Heymann
Anne Briand
Corinne Niogret
Valgevene
Natalia Permiakova
Natalia Sulzheva
Natalia Ryzhenkova
Svetlana Paramygina
Poola
Zofia Kiełpińska
Krystyna Liberda
Anna Stera
Helena Mikołajczyk
1994 Valgevene
Natalija Permjakova
Natalija Rõženkova
Irina Kokoueva
Svetlana Paramõgina
Norra
Ann Elen Skjelbreid
Åse Idland
Annette Sikveland
Hildegunn Fossen
Prantsusmaa
Emmanuelle Claret
Nathalie Beausire
Corinne Niogret
Véronique Claudel
1995 Norra
Elin Kristiansen
Annette Sikveland
Gunn Margit Andreassen
Ann Elen Skjelbreid
Saksamaa
Kathy Schwaab
Simone Greiner-Petter-Memm
Uschi Disl
Petra Behle
Prantsusmaa
Emmanuelle Claret
Véronique Claudel
Anne Briand
Corinne Niogret
1996 Saksamaa
Katrin Apel
Simone Greiner-Petter-Memm
Petra Behle
Uschi Disl
Ukraina
Nina Lemeš
Olena Petrova
Tetjana Vodopjanova
Olena Zubrilova
Prantsusmaa
Emmanuelle Claret
Anne Briand
Florence Baverel-Robert
Corinne Niogret
1997 Norra
Annette Sikveland
Ann Elen Skjelbreid
Liv Grete Skjelbreid
Gunn Margit Andreassen
Venemaa
Olga Romasko
Anna Volkova
Nadežda Talanova
Olga Melnik
Ukraina
Olena Petrova
Olena Zubrilova
Valentina Tserbe-Nessina
Tetjana Vodopjanova
1998 Venemaa
Anna Volkova
Olga Romasko
Svetlana Išmuratova
Albina Ahhatova
Norra
Hildegunn Mikkelsplass
Annette Sikveland
Ann Elen Skjelbreid
Liv Grete Skjelbreid
Soome
Katja Holanti
Tiina Mikkola
Mari Lampinen
Sanna-Leena Perunka

* Medalid

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. NSVL 3 0 0 3
2. Norra 2 3 1 6
3. Saksamaa 2 1 0 3
4. Valgevene 1 1 0 2
Venemaa 1 1 0 2
6. Prantsusmaa 1 0 3 4
7. Bulgaaria 0 1 1 2
Saksa FV 0 1 1 2
Ukraina 0 1 1 2
10. SRÜ 0 1 0 1
11. Poola 0 0 1 1
Soome 0 0 1 1
Tšehhoslovakkia 0 0 1 1
Kokku 13 riiki 10 10 10 30

Segateatevõistlus 4x6 km

Segateatesõit toimus esmakordselt Hantõ-Mansiiskis 2005. aasta maailmameistrivõistlustel. Kui 2005. aastal sõitsid naised teatevõistluse kaks esimest vahetust ja mehed kaks järgmist, siis 2006. aastal oli järjestus naine-mees-naine-mees. 2005-2006. aastal oli nii naiste kui meeste vahetuse pikkuseks 6 km. 2007. aasta laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel Anterselvas oli võistlusjärjestus naine-naine-mees-mees. Naiste vahemaa pikkuseks on 6 km ja aastatel 2007–2019 oli meestel vaja läbida 7,5 km. Alates 2007. aastast on võistlustel lubatud osaleda ainult ühel võistkonnal riigi kohta. 2020. aasta laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel Anterselvas oli nii naiste kui meeste läbitava vahemaa pikkus 6 km.

Aasta Võitja Teine Kolmas
2005 Venemaa
Olga Põljova
Svetlana Išmuratova
Ivan Tšerezov
Nikolai Kruglov
Venemaa
Anna Bogali-Titovets
Olga Zaitseva
Sergei Tšepikov
Sergei Rožkov
Saksamaa
Uschi Disl
Kati Wilhelm
Michael Greis
Ricco Gross
2006 Venemaa
Anna Bogali-Titovets
Sergei Tšepikov
Irina Malgina
Nikolai Kruglov
Norra
Linda Tjørhom
Halvard Hanevold
Tora Berger
Ole Einar Bjørndalen
Prantsusmaa
Florence Baverel-Robert
Vincent Defrasne
Sandrine Bailly
Raphaël Poirée
2007 Rootsi
Helena Jonsson
Anna Carin Olofsson
Björn Ferry
Carl Johan Bergman
Prantsusmaa
Florence Baverel-Robert
Sandrine Bailly
Vincent Defrasne
Raphaël Poirée
Norra
Tora Berger
Jori Mørkve
Emil Hegle Svendsen
Frode Andresen
2008 Saksamaa
Sabrina Buchholz
Magdalena Neuner
Andreas Birnbacher
Michael Greis
Valgevene
Ljudmilla Kalintšik
Darja Domratševa
Rustam Valiullin
Sergei Novikov
Venemaa
Svetlana Sleptsova
Oksana Neupokojeva,
Nikolai Kruglov
Dmitri Jarošenko
2009 Prantsusmaa
Marie-Laure Brunet
Sylvie Becaert
Vincent Defrasne
Simon Fourcade
Rootsi
Helena Jonsson
Anna Carin Olofsson-Zidek
David Ekholm
Carl Johan Bergman
Saksamaa
Andrea Henkel
Simone Hauswald
Arnd Peiffer
Michael Greis
2010 Saksamaa
Simone Hauswald
Magdalena Neuner
Simon Schempp
Arnd Peiffer
Norra
Ann Kristin Flatland
Tora Berger
Emil Hegle Svendsen
Ole Einar Bjørndalen
Rootsi
Helena Jonsson
Anna Carin Olofsson-Zidek
Björn Ferry
Carl Johan Bergman
2011 Norra
Tora Berger
Ann Kristin Aafedt Flatland
Ole Einar Bjørndalen
Tarjei Bø
Saksamaa
Andrea Henkel
Magdalena Neuner
Arnd Peiffer
Michael Greis
Prantsusmaa
Marie-Laure Brunet
Marie Dorin
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
2012 Norra
Tora Berger
Synnøve Solemdal
Ole Einar Bjørndalen
Emil Hegle Svendsen
Sloveenia
Andreja Mali
Teja Gregorin
Klemen Bauer
Jakov Fak
Saksamaa
Andrea Henkel
Magdalena Neuner
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
2013 Norra
Tora Berger (3)
Synnøve Solemdal
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
Prantsusmaa
Marie-Laure Brunet
Marie Dorin Habert
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
Tšehhi
Veronika Vítková
Gabriela Soukalová
Jaroslav Soukup
Ondřej Moravec
2015 Tšehhi
Veronika Vítková
Gabriela Soukalová
Michal Šlesingr
Ondřej Moravec
Prantsusmaa
Anaïs Bescond
Marie Dorin Habert
Jean-Guillaume Béatrix
Martin Fourcade
Norra
Fanny Welle-Strand Horn
Tiril Eckhoff
Johannes Thingnes Bø
Tarjei Bø
2016 Prantsusmaa
Anaïs Bescond
Marie Dorin Habert
Quentin Fillon Maillet
Martin Fourcade
Saksamaa
Franziska Preuss
Franziska Hildebrand
Arnd Peiffer
Simon Schempp
Norra
Marte Olsbu
Tiril Eckhoff
Johannes Thingnes Bø
Tarjei Bø
2017 Saksamaa
Vanessa Hinz
Laura Dahlmeier
Arnd Peiffer
Simon Schempp
Prantsusmaa
Anais Chevalier
Marie Dorin Habert
Quentin Fillon Maillet
Martin Fourcade
Venemaa
Olga Podtšufarova
Tatjana Akimova
Aleksandr Loginov
Anton Šipulin
2019 Norra
Marte Olsbu Røiseland
Tiril Eckhoff
Johannes Thingnes Bø
Vetle Sjåstad Christiansen
Saksamaa
Vanessa Hinz
Denise Herrmann
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
Itaalia
Lisa Vittozzi
Dorothea Wierer
Lukas Hofer
Dominik Windisch
2020 Norra
Marte Olsbu Røiseland
Tiril Eckhoff
Tarjei Bø (3)
Johannes Thingnes Bø
Itaalia
Lisa Vittozzi
Dorothea Wierer
Lukas Hofer
Dominik Windisch
Tšehhi
Eva Kristejn Puskarčíková
Markéta Davidová
Ondřej Moravec
Michal Krčmář

Segapaaristeatevõistlus 2x6 + 2x7,5 km

Aasta Võitja Teine Kolmas
2019 Norra
Marte Olsbu Røiseland
Johannes Thingnes Bø
Itaalia
Dorothea Wierer
Lukas Hofer
Rootsi
Hanna Öberg
Sebastian Samuelsson
2020 Norra
Marte Olsbu Røiseland
Johannes Thingnes Bø
Saksamaa
Franziska Preuss
Erik Lesser
Prantsusmaa
Anaïs Bescond
Émilien Jacquelin

Kokku medaleid riikide kaupa


Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. Norra 84 72 63 222
2. Saksamaa 63 52 36 151
3. NSVL 44 29 21 94
4. Prantsusmaa 37 37 36 113
5. Venemaa 28 41 28 97
6. Saksa DV 19 12 10 41
7. Rootsi 14 15 25 54
8. Soome 10 10 16 36
9. Itaalia 10 8 13 31
10. Ukraina 7 10 22 39
11. Valgevene 6 9 14 29
12. Tšehhi 6 6 9 21
13. Austria 3 7 11 21
14. Saksa FV 2 4 7 13
15. Sloveenia 2 2 1 5
16. Poola 1 6 7 14
17. USA 1 4 1 6
18. Slovakkia 1 2 1 4
Kanada 1 2 1 4
20. SRÜ 1 1 0 2
21. Bulgaaria 0 4 4 8
22. Hiina 0 3 0 3
23. Tšehhoslovakkia 0 1 3 4
24. Rumeenia 0 1 0 1
25. Läti 0 0 2 2
26. Eesti 0 0 1 1
Horvaatia 0 0 1 1
VLL 0 0 1 1
Kokku 27 riiki 340 338 340 1018

Enim medaleid võitnud sportlased


Mehed

Kõik alad kokku

Andmed seisuga 27. märts 2020.

Koht Sportlane Riik Aastast Aastani Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. Ole Einar Bjørndalen Norra 1997 2017 20 14 11 45
2. Martin Fourcade Prantsusmaa 2011 2020 13 10 5 28
3. Emil Hegle Svendsen Norra 2007 2016 12 6 3 21
4. Frank Luck Saksa DV - Saksamaa 1989 2004 11 5 4 20
5. Aleksander Tihhonov NSVL 1967 1979 11 4 2 17
6. Johannes Thingnes Bø Norra 2015 2020 10 8 2 20
7. Tarjei Bø Norra 2011 2020 10 2 8 20
8. Ricco Gross Saksamaa 1991 2007 9 5 6 20
9. Frank Ullrich Saksa DV 1977 1983 9 4 1 14
10. Raphaël Poirée Prantsusmaa 1998 2007 8 3 7 18

Individuaaldistantsid

Koht Sportlane Riik Aastast Aastani Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. Ole Einar Bjørndalen Norra 1997 2017 11 6 9 26
2. Martin Fourcade Prantsusmaa 2011 2020 11 4 3 18
3. Raphaël Poirée Prantsusmaa 1998 2007 7 2 5 14
4. Emil Hegle Svendsen Norra 2008 2016 5 3 2 10
5. Frank Ullrich Saksa DV 1978 1983 5 3 8
6 Aleksander Tihhonov NSVL 1969 1979 5 2 1 8
7. Johannes Thingnes Bø Norra 2015 2020 4 6 10
8. Ricco Gross Saksamaa 1995 2005 4 3 3 10
9. Mark Kirchner Saksa DV - Saksamaa 1990 1993 4 4
10. Eirik Kvalfoss Norra 1982 1991 3 4 2 9

Naised

Kõik alad kokku

Koht Sportlane Riik Aastast Aastani Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. Magdalena Neuner Saksamaa 2007 2012 12 4 1 17
2. Elena Golovina NSVL 1985 1991 10 1 1 12
3. Petra Behle (Schaaf) Saksa FV - Saksamaa 1988 1997 9 2 2 13
4. Marte Olsbu Røiseland Norra 2016 2020 9 3 12
5. Uschi Disl Saksamaa 1991 2005 8 8 3 19
6. Andrea Henkel Saksamaa 2000 2013 8 6 2 16
7. Tora Berger Norra 2006 2013 8 5 5 18
8. Liv Grete Skjelbreid (Poirée) Norra 1997 2004 8 3 2 13
9. Laura Dahlmeier Saksamaa 2015 2019 7 3 5 15
10. Svetlana Petšerskaja NSVL - SRÜ 1989 1992 7 3 1 11

Individuaaldistantsid

Koht Sportlane Riik Aastast Aastani Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. Magdalena Neuner Saksamaa 2007 2012 6 2 8
2. Magdalena Forsberg (Wallin) Rootsi 1996 2001 6 1 5 12
3. Liv Grete Skjelbreid (Poirée) Norra 2000 2004 6 1 2 9
4. Olena Zubrilova Ukraina - Valgevene 1997 2005 4 4 3 11
5. Laura Dahlmeier Saksamaa 2015 2019 4 3 4 11
6. Tora Berger Norra 2008 2013 4 3 2 9
7. Marie Dorin Habert Prantsusmaa 2015 2016 4 1 1 6
8. Andrea Henkel Saksamaa 2005 2013 4 1 5
9. Petra Schaaf Saksa FV - Saksamaa 1988 1993 4 1 5
10. Dorothea Wierer Itaalia 2016 2020 3 2 5

Vaata ka









Kategooriad: Laskesuusatamise maailmameistrivõistlused




Teave seisuga: 25.04.2021 07:41:20 CEST

Allikas: Wikipedia (Autorid [Ajalugu])    Litsents: CC-BY-SA-3.0

Muutused: Kõik pildid ja enamik nendega seotud kujunduselemente eemaldati. Mõned ikoonid asendati FontAwesome-ikoonidega. Mõned mallid eemaldati (nt “artikkel vajab laiendamist”) või määrati (nagu “mündid”). CSS klassid kas eemaldati või ühtlustati.
Vikipeedia spetsiifilised lingid, mis ei vii artiklini või kategooriani (nt „Lingid lingid”, „lingid redigeerimislehele”, „lingid portaalidesse”) eemaldati. Igal välisel lingil on täiendav FontAwesome-ikoon. Mõne väikese konstruktsioonimuudatuse kõrval eemaldati meediumikonteiner, kaardid, navigeerimisboksid, suulised versioonid ja geomikroformaadid.

Pane tähele: Kuna antud sisu võetakse antud ajahetkel automaatselt Vikipeediast, oli käsitsi kinnitamine ja pole võimalik. Seetõttu ei taga LinkFang.org omandatud sisu täpsust ja tõepärasust. Kui on teavet, mis on praegu ekslik või millel on ebatäpne kuva, siis palun võtke julgelt ühendust võta meiega ühendust: e-post.
Vaata ka: Ilmumisandmed & Privaatsuspoliitika.